پاورپوینت تحلیل آسیب ها و مستند سازی دبیرستان امام صادق قم ۶۹ اسلاید

توضیحات مختصر محصول

درس آشنایی با مرمت ابنیه یک از درس های دوره کارشناسی معماری میباشد که هدف آن شناساندن اول اجزای بناهای تاریخی دوم شناسایی آسیب های وارده سوم نحوه مرمت و مرتفع کردن اسیب های وارده میباشد،تا بناهای تاریخی و قدیمی که جزء میراث ما محسوب میشود به نحو احسنت حفظ و برای ایندگان به یادگار بماند. بنابراین دربخش پروژه مرمت سایت وبکا پاورپوینت تحلیل آسیب ها و مستند سازی دبیرستان امام صادق قم در قالب ۶۹ اسلاید قابل ویرایش جهت ارائه تقدیم همراهان عزیزمیکنیم .

دبیرستان امام صادق( حکیم نظام سابق )

دبیرستان امام صادق  یا حکیم نظامی سابق واقع در خیابان معلم میباشد .این بنا مربوط به دوره ی پهلوی میباشد این بنا توسط مرحوم متولی باشی که از نیکوکاران بنام و دارای نفوذ مادی و معنوی در جلسه ای به تاریخ ۲۱ دیماه ۱۳۱۳ با حضور رییس فرهنگ آن زمان و نمایندگان استانه مقدسه در اداره ی فرهنگ تشکیل شده بود موافقت نمودند که ۱۵۱۵۶/۲۵ متر مربع از اراضی معصوم آباد برای این منظور در اختیار اداره ی فرهنگ گذارده شود .

از سال ۱۳۱۵ عملیات ساختمانی آغاز گردید و چون اعتبار کافی برای انجام ساختمان نبوده مرحوم متولی باشی ۲۵۰۰۰۰ ریال که در آن زمان پول زیادی بوده بلا عوض به مدرسه اهدا نمودند. در هرحال دبیرستان فعلی حکیم نظامی در سال ۱۳۱۷رسما افتتاح میگرددو آقای مرآت وزیر فرهنگ وقت نام حکمت را به حکیم نظامی مبدل میکند.

مشخصات بنا

دبیرستان حکیم نظامی دارای دو طبقه می باشد که طبقه اول آن شامل ۴ کلاس وسالن سخنرانی دفتر واتاق رییس دبیرستان و اتاق دبیران واتاق روشویی و سالن کتابخانه و اتاق خدمتگزار و سالن ورزش میباشد. طبقه ی دوم بنا شامل کلاس های پنجم و ششم و آزمایشگاه فیزیک و شیمی واتاق عکاسی و چند اتاق دیگراست. مصالح به کار رفته شده در بنا آجر ,گچ , سیمان ,ماسه و تیرآهن بلژیکی میباشد .

توضیح ضروری و اختصاصی بنا

با توجه به اینکه در زمستان سال ۱۳۵۸ حضرت امام(ره) در این مدرسه با مردم قم دیدار نمودند و همچنین شهدای بزرگواری چون شهید دکتر بهشتی و شهید دکتر مفتح و دکتر احمد بهشتی از خبرگان رهبری جز مدرسین این مدرسه بوده اند به علاوه ارزشهای کالبدی وتاریخی یک بنای باز مانده از دوره ی پهلوی اول که اساتید بزرگ و برجسته ای محصل آن بودند ثبت آن در فهرست اثار تاریخی ضروری است .

» پروژه پیشنهادی : پروژه مرمت و احیاء حوضخانه رستم بیگ مهاباد ۸۱ اسلاید

فهرست و عناوین اصلی پروژه پروژه مرمت مدرسه امام صادق قم

فصل اول: مطالعات و شناخت بنا

فصل دوم: شناخت بنا

فصل سوم: فن شناسی (شناخت فنی بنا)

فصل چهارم : آسیب شناسی

منابع

تکمیلی :

پروژه مرمت پیش رو که هم اکنون با عنوان پاورپوینت تحلیل آسیب ها و مستند سازی دبیرستان امام صادق قم ۶۹ اسلاید برای اولین بار در فروشگاه معماری سایت وبکا جهت ارائه تقدیم همراهان عزیزمیگردد شما میتوانید با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت کامل برای انجام پروژه مرمت مدرسه امام صادق قم خودتان مورد استفاده قرار دهید .

5/5 (1 Review)
نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0 امتیاز کلی : 0.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 0 خرید
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پاورپوینت تحلیل آسیب ها و مستند سازی دبیرستان امام صادق قم ۶۹ اسلاید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت محصول

۹,۹۰۰ تومان