Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/webcair/public_html/index.php:1) in /home/webcair/public_html/index.php on line 5
پروژه مطالعات طرح معماری ۵

پروژه مطالعات طرح معماری ۵

پروژه مطالعات طرح معماری ۵ (مجتمع مسکونی ۵۱۲ دستگاه )

این پروژه زیبا حاصل زحمت یکی از دانشجویان عزیز است که در قالب فایل پاورپوینت طراحی و جمع بندی و برای ما ارسال کرده است . مجتمع مسکونی ۵۱۲ دستگاه در بلوار دهخدا در مشهد حد فاصل بلوار سازمان آب و بلوار خیام در بلوار سر سبز ارشاد به مساحت ۱۰.۲ هکتار قرار دارد. مساحت خالص مسکونی ۱.۵ هکتارومساحت فضاهای سبز مجموعه حدود ۷ هکتار میباشد.

معرفی پروژه :

مجتمع مسکونی ۵۱۲ دستگاه در بلوار دهخدا در مشهد حد فاصل بلوار سازمان آب و بلوار خیام در بلوار سر سبز ارشاد به مساحت ۱۰.۲ هکتارقرار دارد. مساحت خالص مسکونی ۱.۵ هکتارومساحت فضاهای سبز مجموعه حدود ۷ هکتار میباشد.

بلوار ارشاد دارای چهره ای متمایز با سایر فضاهای شهری است.

لبه های این بلوار بجای دیوار از یک سری المانهای شهری استفاده شده است.از نظر بصری سعی شده است تا راسته بلوار فضائی باز و دو طرف بلوار به صورت بصری با هم درگیر باشند.در ویلاهای سازمان اب لبه اصلی بلوار به وسیله نرده با ارتفاع کم جدا شده است.ارتفاع ویلاهای نزدیکتر یک طبقه و دورتر سه طبقه هستند و در راسته اصلی پر و خالیهائی وجود دارد که این ارتباط قطع نشود.

در مجتمع ۶۰۰ دستگاه نیز لبه اصلی بلوار بوسیله پوشش سبز و ایجاد معبر عبور عابر پیاده جدا شده است. در این مجتمع نیز سعی شده است

ارتباط بصری و حتی فیزیکی با حفظ حوزه نفوذ و دسترسی حفظ شود . در داخل بلوار سازمان آب نیز همین اتفاق افتاده است.

پوشش سبز بدنه اصلی را تشکیل داده و ارتباط بصری قطع نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *