Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/webcair/public_html/index.php:1) in /home/webcair/public_html/index.php on line 5
پروژه مرمت خانه صادقی لاهیجان

پروژه مرمت خانه صادقی لاهیجان

پروژه مرمت خانه صادقی لاهیجان در قالب ۱۰۲ اسلاید نمایشی

پاورپوینت خانه صادقی لاهیجان 

از بناهای مسکونی که در بافت قدیمی شهر لاهیجان قرار دارد. ساختمان آن دارای یک تالار و یک شاه نشین با تاق گنبدی و سقف مقرنس کاری شده و اُرسی های مشبک است. اتاق های جنبی آن نیز تزئینات نقاشی و گچ بری دارد.

تزئینات این بنا بسیار ظریف و استادانه اجرا شده و مشخصه یک معماری مسکونی دوره قاجاری در گیلان است دو در ورودی به شاه نشین راه پیدا می کند . بر بالای درها پنجره های مشبک نصب شده است . یک نوار مقرنس ایوان را احاطه کرده است و ایوان دارای دو ستون چوبی است . قسمت بالای ستونها با نقوش مختلف تزئین شده است چهار لنگه در بسیار نفیس و با نقش گل و بوته تالار را به اطاقهای جنبی ارتباط می دهد . طاقچه ها و دیوارهای داخل تالار و اطاقها همه دارای نقشهای تزئینی با رنگ و روغن است .

از شمال به طول ۳۵۲ متر با پیشروی ۶.۱ و به عرض ۱.۶ در جهت شمال شرقی به درب خروجی به کوچه قدیمی سینما ایران و از شرق به طول ۲۴۶ متر و از جنوب به طول ۳۹ متر و از غرب به طول ۳۷ متر متضمن حمام خانه و محل استقرار آبگرمکن و درب ورودی با سردروازه ۲۹ متر که به کوچه بن بست عبور عام ختم می شود.

عرصه خارجی از بنا (حیاط) در سمت شرق باغچه بندی شده و در محدوده عرصه و در وسط زمین متمایل به غرب یک دستگاه ساختمان یک طبقه با کرسی به ارتفاع ۱.۴ و بعد ار کرسی به ارتفاع ۴ متر در زیر سقف شیروانی دو پوشه قدیمی و پوشش سفال سنتی قرار دارد. با توجه به شیوه سبک بنا می توان زمان احداث آن را به اواخر دوره قاجاریه نسبت داد.

شناخت جغرافیایی لاهیجان

لاهیجان از زیبا ترین شهرهای گیلان است. موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه پایکوهی که تپه ماهورهای آن را بوته های همیشه سبز چای، در ردیف کاری های منظم هندسی پوشانده است، همراه با معماری بسیار زیبا و خانه های ویلائی با سقف های سفالی و رنگ آمیزی سفید، جلوه زیبایی به سیمای شهر بخشیده است.

لاهیجان از نظر سابقه شهری قدمت زیادی دارد و قبل از رشت مرکز ایالت گیلان بوده است. علاوه بر آن حتی پس از این که رشت از دوره صفویه اهمیت یافت، باز لاهیجان به دلیل سوابق تاریخی و موقعیت جغرافیایی مرکز گیلان بیه پیش باقی ماند. اهمیت لاهیجان به عنوان یک شهر توریستی علاوه بر زیبایی های طبیعی آن، چشم اندازهای زراعی باغهای چای  است. لاهیجان مهمترین مرکز کشت و تولید چای ایران به شمار می رود و این موقعیت را تاکنون با فعالیتی چشمگیر حفظ کرده است.

فهرست مطالب :

خانه صادقی لاهیجان

۱.شناخت

شهر لاهیجان

۱.شناخت جغرافیایی

۲.شناخت فرهنگی

۳.موقعیت اقتصادی

۴.جمعیت شناسی

۲.محله چهارپادشاهان

  • اطلاعات تاریخی
  • دسترسی ها
  • بناهای شاخص محله

۳.خانه صادقی

  • شناخت تاریخی اثر
  • شناخت معماری
  • تحلیل کالبدی
  • تحلیل سازه ای

آسیب نگاری و آسیب شناسی

طرح مرمت

احیا

 

tel.webca.ir مطالب سایت وبکا را در کانال تلگرام وبکا دنبال کنید ♥

 

مشخصات فایل مورد نظر :

 

قیمت ۱۳۰۰۰۰ ریال به حروف صد و سی هزار ریال

نوع فایل : power point
حجم فایل : ۲۰ مگابایت

 

 

 

راهنمای خرید:

بعد از کلیک بر روی دکمه خرید فرمی ظاهر میشود که باید مشخصات و ایمیل واقعی خود را وارد کنید.


توجه داشته باشید که از ایمیل واقعی خود استفاده کنید.چون لینک دانلود به این آدرس ایمیل خواهد شد. ( ایمیل را بدون www وارد کنید)


بعد از تکمیل فرم دکمه خرید را بزنید تا به صفحه بانکی هدایت شوید.


خرید از طریق تمامی کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذبر میباشد .


در صورت مشکل در پرداخت از طریق صفحه
تماس با ما و یا با شماره ۰۹۳۰۵۷۴۱۲۰۰ میتوانید با ما در ارتباط داشته باشید .

با تشکر مدیریت سایت وبکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *