پروژه تنظیم شرایط محیطی ۲

پروژه تنظیم شرایط محیطی۲  (خانه ابراهیمی اردبیل)

اقلیم یا به دیگر عبارت، شرایط محیطی و جوی بستر طرح (خورشید و چگونگی تابش آن، باد، دمای هوا و …) تأثیر فراوانی بر چگونگی معماری و فرآیند امکان سنجی اجرایی بودن هر طرح، برجای می گذارد. این نکته امروز بیشتر از این جهت اهمیت می یابد که مباحث مربوط به تقلیل مصرف انرژی در ساختمان و کاهش هزینه های تأسیساتی، با راهبردهایی که ارائه می دهند، طرح را به سوی معماری هماهنگ و برخواسته از محیط و یک معماری پایدار، سوق دهند. و با توجه به تنوع اقلیمی در کشورمان ایران که شاهد چهار اقلیم آب و هوایی متفاوت هستیم، نگرش های خاص معماری را می طلبد.

  • استان اردبیل به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و توپوگرافی پیوستگی با زمینهای پست شمالی، اختلاف ارتفاع بین ۴۵ متر تا ۴۸۱۱ متر، وضع امتداد کوهها، نزدیکی به دریای خزر، جذب رطوبت دایمی و ورود جریانهای هوایی موثر دارای اقلیم های متفاوتی است که وجود چهار نوع اقلیم در تقسیم بندی اقلیمی آمبرژه در پهنه استان محرز میباشد:
  • الف) اقلیم نیمه خشک سرد: تیپ غالب آب و هوایی اکثر نقاط استان از نوع اقلیم نیمه خشک سرد با ضریب رطوبتی بین ۲۰ الی ۳۸ و متوسط حداقل دما در سردترین ماه سال از۰/۱- تا ۰/۵۱- درجه سانتی گراد میباشد که ایستگاههای اردبیل در این حوزه قرار دارد.

 

مشخصات فایل مورد نظر :

قیمت ۶۰۰۰۰ ریال به حروف شش هزار ریال

نوع فایل : power point
حجم فایل : ۸.۸۰ مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *