پروژه تنظیم شرایط محیطی عمارت عالی قاپو

پروژه تنظیم شرایط محیطی عمارت عالی قاپو در ۴۰ اسلاید نمایشی

کاخ عالی قاپو عمارتی است که در غرب میدان نقش جهان و روبروی مسجد شیخ لطف اله سر بر افراشته و به عنوان یکی ازمهمترین شاهکارها ی معماری اوائل قرن یازدهم هجری از شهرتی عالم‌گیر برخوردار است . تاریخ ساخت بنا به ۱۰۵۴ هـ.ق باز می گردد و بانی آن بانی : شاه عباس اول می باشد.

استان اصفهان دارای تنوع آب و هوایی بوده و میزان بارش و دما در این استان، تابع وضعیت توپوگرافی منطقه است میانگین دمای هوا در استان اصفهان از غرب به شرق افزایش می‌یابد. این میانگین در ارتفاعات حدود ۴ درجه سانتیگراد و در نواحی شرقی حدود ۲۲ درجه می‌باشد.در مجموع میانگین بارندگی استان اصفهان حدود ۱۲۰ میلی‌متر است. این مقدار بارندگی کمتر از نصف میانگین بارندگی کشور و یک ششم میانگین جهانی آن است.

عمارت عالی قاپو معروف به: دولتخانه مبارکه نقش جهان، قصر دولتخانه

موقعیت: ضلع غربی میدان امام

سال تاسیس: ۱۱ هجری قمری(دوره شاه عباس اول)

مینیاتوریست و نقاش: رضا عباسی

کاخ عالی‌قاپو در ضلع غربی میدان در ۶ طبقه و به زیربنای حدود ۱۸۰۰ مترمربع، احداث شده‌است. ارتفاع نهایی این کاخ از سطح میدان ۳۴ متر بوده و در هر طبقه تزئینات هنری خاص خود را دارد.

 کاخ عالی قاپو در زمان شاه عباس اول احتمالا همزمان با ساختمان مسجد شیخ لطف الله بنا شده است. طبق مدارک تاریخی در محل فعلی کاخ عالی قاپو، شالوده بنایی از دوره جانشینان تیمور ریخته شد ولی در دوره صفوی تجدید بنا گردید. شاه عباس کاخ عالی قاپو را محلی برای انجام کارهای دولتی برگزید و دستور داد تا به تکمیل و توسعه آن بپردازند.

ازقسمتهای مهم این کاخ ، ایوان طبقه سوم ، حوض مسی درآن و تالار پذیرایی همین طبقه که با زیباترین نوع نقاشی وگچ بری تزئین شده است . تالار موسیقی طبقه ششم وتزئینات گچبری بی نظیرآن واغلب کارهای هنری بوسیله رضا عباسی هنرمند مشهور آن دوران انجام شده است.

درحال حاضر بصورت یک ساختمان  ۶  طبقه با احتساب همکف بعنوان اولین طبقه با ۳۶ مترارتفاع می باشد که بدلیل الحاقات مختلف بنا درطول مدت زمان ساخت از هرجهت دارای نمای مختلف می باشد . بطوری که بعلت پیش زدگی ایوان از جلو دارای نمای ۲ طبقه و بخاطر اینکه نیم طبقه دوم ( طبقه پنجم) با استفاده ازشکل ساختمان درمیان اجزای ساختمان بدست آمده واین باعث شده تا وجود این نیم طبقه بر روی نمای بنا منعکس نشود، پس ازپشت بنا نمای  ۵ طبقه و بدلیل وجود منبع آب در شمال و راه پله ی الحاقی در جنوب از دوسوی بنا نمای چهار طبقه دارد .


 

مشخصات فایل مورد نظر :

 

قیمت ۵۰۰۰۰ ریال به حروف پنجاه هزار ریال

نوع فایل : power point
حجم فایل : ۱ مگابایت

 

 

راهنمای خرید:

بعد از کلیک بر روی دکمه خرید فرمی ظاهر میشود که باید مشخصات و ایمیل واقعی خود را وارد کنید.


توجه داشته باشید که از ایمیل واقعی خود استفاده کنید.چون لینک دانلود به این آدرس ایمیل خواهد شد. ( ایمیل را بدون www وارد کنید)


بعد از تکمیل فرم دکمه خرید را بزنید تا به صفحه بانکی هدایت شوید.


خرید از طریق تمامی کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذبر میباشد .


در صورت مشکل در پرداخت از طریق صفحه
تماس با ما و یا با شماره ۰۹۳۰۵۷۴۱۲۰۰ میتوانید با ما در ارتباط داشته باشید .

با تشکر مدیریت سایت وبکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *