پاورپوینت نماهای آلومینیومی (کامپوزیت)

با ظهور مدرنیسم در معماری و شروع عصر مدرن و همزمان با روی کارامدن معمارانی چون میس وندرو و معماران تحصیل کرده مدارسی مانند باوهاوس و علاقه جهانیان به ایجادبناهای بلندمرتبه و به طور کل شروع ساخت و سازهای صنعتی درغرب بحث پیش ساختگی و استفاده ازمصالح پیشرفته به یکی ازمهمترین دغدغه های طراحان و مجریان و تولیدکنندگان بدل شد.

دراین میان نگاههای معمارانه به سمت آلومینیوم وتولیدات اکسترودشده آلومینیوم سوق پیداکرد.

چرا که آلومینیوم به علت خصوصیت منحصر به فرد خود همچون سبکی وعایق بودن,انعطاف پذیری ودردسترس بودن , در دسترس بودن نسبی , باربربودن و جلال خاص می توانست تمام نیازهای مخاطبان خود را براورده سازد تا سرانجام ورقهای کامپوزیت درسال۱۹۶۹ درآلمان ابداع گردید و درحال حاضر در دنیا به عنوان یکی از مصالح اصلی و پرکاربرد مطرح است.

قریب ده سال پیش شرکتهای تجاری که درحوزه مصالح ساختمانی نوین فعالیت می کردند یکی از زیر مجموعه های صنایع آلومینیومی را وارد ایران کردند که بانام <<پانل>>یا <<پنل>> مشهور شدند . نام کامل این محصول ورقهای کامپوزیت آلومینیوم است و درنماهای خارجی بنا,دیوارهای داخلی وفضاهای اداری,درهای عایق باد و طوفان,قابهای پنجره,ساختمانهای تجاری و ساختمانهای نمادین مورد استفاده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *